Výuka

Cela tangová technika slouží pouze k tomu, aby se člověk naučil pohybovat komfortně v kontaktu s partnerem. Obecný standard zde neexistuje. Lidé s různou fyziologií se budou pohybovat různými způsoby a to je normální, je to lidový tanec. 99% problémů vzniká ne proto že lidé neumějí chodit, přenášet váhu z nohy na nohu atp. (zní to docela zábavně), ale proto, že lidé mají psychické bariéry. Svěření svého těla partnerovi/partnerce a odbourávání distance vyvolává strach, strach vyvolává ztuhlost atd. Práce se zkušeným partnerem pomáhá rychle překonat podvědomý strach a uvolnit se k živému pohybu.

Proto ve výuce doporučujeme individuální tréninky, při kterých lze věnovat maximum pozornosti žáku / žákyni a značně zefektivnit tím pádem výuku. Nicméně, vedeme i skupinové lekce, které umožňují práci nad prostorem, společným pohybem a komunikaci mezi páry. Rozvrh skupinových lekcí je tady.

Velice dùležitá jsou samostatná cvičení v podobě domácích úkolů. Přirozený pohyb vždy vychází z těla, ne z hlavy. Aby se potřebný pohyb dostal do těla, je nutno ho pravidelně opakovat. Správně zvolená cvičení umožňují značně urychlit celý proces, přičemž volba druhů cvičení je velice individuální. Jsou lidé, obzvláště ženy, elegantní od přírody, které nepotřebují žádná cvičení.

Výuka má tedy před sebou tří hlavní úkoly:
1) zbavit se podvědomého strachu
2) naučit se slyšet tělem
3) naučit své tělo správně reagovat
A máte to v kapse!

Mate-li zájem o lekce, kontaktujte mě prosím na čísle: +420 776 161 834